Туризм

ico-7-1.png

Парк скульптур

ico-11.png

Долина двох річок

КАЗКОВЕ СЕЛО

Бобриця

ico-5-1.png

Природа

ico-9.png

Музей села

Туристична карта казкового села Бобриця

Музей села

Музей етносу та історії с. Бобриця був відкритий у 2010 році.

Вся експозиція музею зібрана та організована Ковальчуком Миколою Андрійовичем, котрий був першим завідувачем нинішнього музею (в 2010 – 2020 роках). Він дослідив історію родів рідного села, розпочинаючи з 1750 року. Саме він створив родове дерево села, всіх його родів, починаючи з перших поселенців-козаків: Потапенко, Ігнатенко та Яковенко (з 1648 року), доби Великого Богдана.

Експозиція музею налічує 5500 світлин з історії Бобриці, Білогородки, Забір’я, Жорнівки, Будаївки, Луки – історію цих сіл неможливо розірвати, настільки вони міцно пов’язані віковими узами розвитку родів. В експозиції музею 25 костюмів української наддніпрянщини, близько сотні вишиванок та рушників, предмети побуту, військові реліквії, відомості про тих, хто творив славу рідного краю, розпочинаючи з давніх-давен. Уся експозиція займає 5 кімнат.

В теперішній час музей тимчасово зачинено на реконструкцію.

Музей села Бобриця

Парк скульптур

У центрі села розташований невеликий парк скульптур — 5 витворів художників із різних країн, виконані за замовленням села Бобриця у рамках першого міжнародного скульптурного симпозіуму (2015).

Тут розташовані роботи

Окремі скульптури

Окрім парку скульптур, в Бобриці є й інші роботи, розташовані в різних куточках села.

Знайомство з цими скульптурами — вельми гарне проведення часу на декілька годин (для відвідування віддалено розташованих робіт рекомендуємо скористатися велосипедом).

«Пан Бобер»

вул. Білгородська, с. Бобриця (на в’їзді в Бобрицю зі сторони Білогородки)

«Заєць»

вул. Лугова, с. Бобриця

«Близнюки. Протилежність в схожості»

(тимчасово зачинена) вул. Козацька (Пляжний сад), с. Бобриця

«Тотем позитивних емоцій»

(тимчасово зачинена) вул. Козацька (Пляжний сад), с. Бобриця

Мурали

Село Бобриця відома своїми муралами — розписаними парканами — початок яким було покладено на першому «Том Сойєр Фест» у 2015 році.

Сьогодні в Бобриці можна побачити наступні роботи:

«Мона Ліза»

біля котеджного містечка «Бобриця Парк» на в’їзді до села з боку Білогородки

Автор: Dima Fatum (Україна)

Робота являє собою піксельне зображення легендарної «Мона Лізи» Леонардо да Вінчі, розгорнуте на секції огородження котеджного селища. На перший погляд, складається враження, що паркан розмальований  абстрактним, піксельним градієнтом, що, в свою чергу, не напружує око глядача при частому спогляданні. Кожна секція самодостатня, в кожній можна побачити свій сюжет, фактуру тих самих плит бетонного паркану. Та тільки при ретельному вивченні, в комплексі вимальовується всесвітньо відомий образ «Джоконди».

У створенні роботи брали участь жителі села Бобриця.

Наша підказка: споглядаючи роботу здалеку, примружуйтесь!

Фрагмент бобрицької Мона Лізи на паркані котеджного містечка «Бобриця Парк»

«Гребля Бобра»

центр села

Автор: Anozerstudio (Україна)

У створені картини «Гребля Бобра» брали участь діти. Вони з охотою допомагали автору — розмальовували паркан, імпровізуючи з фарбами та формами. Після цього за діло узялися професіонали, перевтіливши експресивну дитячу картинку на райдужний сюжет з бобрами. Водночас з цим, художник провів лекцію по кольороведенню, гармоніі та психологіі кольору. Результат вийшов дивовижний.

«Міцний» Кандинський»

вул. Козацька

Автор: Dima Fatum (Україна)

Дерев’яна інсталяція на паркані із металопрофілю. Два різних матеріали в одній зв’язці. Дві різні субстанції за фізичними характеристиками, зв’язані мистецтвом. Мистецтво пов’язує несумісне.

«Овочі та фрукти — друзі дітей та дорослих»

вул. Набережна

Автор — Dima Fatum (Україна)

Робота являє собою пародію розпису Мікеланджело з Сікстинської капели «Створення Адама». Розпис стилізований під мозаїчне пано з відомими персонажами мультфільму «Чіполіно». Сюжет демонструє важливість, необхідність вшанування негласного правила: з вітамінами та мінералами треба дружити».

«Бобростракція»

вул. Козацька, вихід до колодязя у озера

Автор: Dima Fatum (Україна)

Малюнок створений технікою пост-абстро-графіті. Робота являє собою кольорове, асоціативне панно, засноване на геральдиці, знімках села Бобриця з висоти пташиного польоту (супутнику), в характерних кольорах та символах села. Таких як, наприклад, бобер, річка Ірпінь, підземні джерела, елементи побуту, флора, стилізовані колоди, валуни та інше. В результаті, розмальовуючи ці зображення в не характерні для них кольори, ми отримуємо життєрадісний паркан, який несе не тільки художню, але й історичну цінність. Запрошуємо шукати «приховані» символи та тренувати абстрактно-критичне мислення.

Наша підказка: якщо бажаєте знати, як з цією роботою пов’язаний Гамлет, питайте наших провідників!

Садиба-галерея народного художника Володимира Сліпченко

В селі Бобриця розташована садиба-галерея сучасного українського художника Володимира Сліпченко.

Садиба розташована за адресою вул. Молодіжна, 52, с. Бобриця.

Ферми

В селі Бобриця, а також неподалік від нього знаходяться декілька ферм, які славляться своєю екологічно чистою продукцією. На цих фермах приймають групи з екскурсій, а також можна купити все найсвіжіше.

Всі відстані вказані від готелю Bobritsa Dacha.

Еко-ферма «Бобриця»

(0 км)

вул. Козацька, 77, с. Бобриця

Це дуже маленька ферма, вся продукція яка прямує по сусідству в ресторан KOMMUNA Kitchen, а сама ферма розташована на території готелю Bobritsa Dacha.

Ферма «Грінголд»

(1,1 км)

вул. Нова, с. Бобриця

На фермі є великий фруктовий сад, а також цілорічні теплиці, в яких вирощують велике різноманіття овочів та фруктів. Відвідувачі ферми можуть купити продукти, які їм сподобалося, одразу з грядки.

(050) 255-54-16, (068) 986-68-42

Ферма «Оністрата»

(3,8 км)

вул. Лісна, 42, хутір Ковбасин, с. Бобриця

Найвідоміша ферма в нашому селі. Можна придбати свіжу молочну продукцію (сир, молоко, масло, сметану), курячі яйца, м’ясо птиці, свинину та інші продукти.

www.ferma-onistrata.com

(067) 555-44-88

БІЛЯ БОБРИЦІ:

Всі відстані вказані від готелю Bobritsa Dacha.

Крафтова сироварня «Сири з Музичів»

(11,9 км)

с. Музичі

Фермерське господарство «Валентина»

(13,5 км)

вул. Магістральна, м. Боярка

Страусина ферма «Долина страусів»

(20 км)

вул. Підлесна, 32, с. Ясногородка

Природа

В самому селі та поблизу ви зможете побачити живу природу у всьому її різномаїтті: птахи (горлиці, лелеки, сови, солов’ї, горобці, дрозди, бекаси, випи, журавлі, чайки на озері та інші пернаті), білки, їжаки та зайці, жаби, ящірки, вужі та черепахи, безліч комах та рослин, в тому числі занесених до Червоної книги.

Бобриця славиться своїми лісами та озерами.

Звичайно, не всіх мешканців тутешніх місць можна побачити одразу, треба мати терпіння та час погуляти по околицях села.

Долина двох річок

«Долина двох річок» — це проект сучасного екологічного туризму, охоплюючи природний простір одразу декілька сел Київської області: Бобриця, Забір’я, Неграші, Жорнівка, Княжичі та Музичі, розташованих у долині річки Ірпінь.

Тут є великі лісові масиви для активного відпочинку з пішохідними та веломаршрутами, зони для водного туризму та рибалки.

У Долині двох річок активно розвивається індустрія відпочинку (готелі, ресторани), місця для спорту та об’єкти культури.

Детальніше ознайомитися з проектом «Долина двох річок» можна на сайті www.rivervalley.org.ua.

Приірпіння та Чернечий ліс

Село Бобриця у найближчому майбутньому стане частиною створюваного у Київській області Національного парку «Приірпіння та Чорничний ліс».

Планований національний парк буде мати площу більш ніж 700 гектарів та призначений для зберігання рослинних та тваринних видів, занесених до Червоної книги.

На жаль, у створеному національному парку є опоненти, які віддають перевагу природі грубий та простий девелопмент. Ваша активна участь у розвитку Бобриці та її проектів — «Долина двох річок» та «Приірпіння та Чорничний ліс» — допоможе зберегти унікальну природне середовище поряд із зростаючим мегаполісом — м. Київ!

Приірпіння та Чернечий ліс

Село Бобриця у найближчому майбутньому стане частиною створюваного у Київській області Національного парку «Приірпіння та Чорничний ліс».

Планований національний парк буде мати площу більш ніж 700 гектарів та призначений для зберігання рослинних та тваринних видів, занесених до Червоної книги.

На жаль, у створеному національному парку є опоненти, які віддають перевагу природі грубий та простий девелопмент. Ваша активна участь у розвитку Бобриці та її проектів — «Долина двох річок» та «Приірпіння та Чорничний ліс» — допоможе зберегти унікальну природне середовище поряд із зростаючим мегаполісом — м. Київ!